Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tagi tagi tagi
Czesc czesc, bardzo sie ciesze ze zostaly wprowadzone tagi, moze nie w takim rozwinietym formacie ale z tym tez mozna sie pobawic i zrobic z tego fajne urozmaicenie do grindowania na serwerze. 

Na poczatek kolory ikonek, niech te ikonki maja jakis ranking wedlug ich koloru, dzieki temu nie bedzie trzeba wykorzystywac az tylu ikonek a bedzie jasny system rankingowy. Przedzialy ktore beda sie lapac w system rankingowy:
- Poziom wyspy
- Prace 
- Czas Online (po jakims czasie od startu gdy juz beda jasne miejsca 1/2/3)
- Pozostale rekordy

Jako ze nie ma brazowego koloru na chacie to mysle ze taki system kolorow by zadzialal:
- Diament (Top 1) &b
- Zloto (Top 2) &6 lub &e
- Srebro (Top 3) &8 lub &7

Chcialbym te tagi troche podzielic na wiecej kategorii, chcialem napisac ze ikonki moglyby byc lepiej dobrane ale wlasnie sie przekonalem jak bardzo limitowany wybor tego jest zeby to dzialalo na chacie XD.

Tagi z system kolorow
⚒ - Poziom Prac 
 - Poziom Wyspy 
- Czas online (Na chacie emotka dziala normalnie tu mi sie zmienic nie chce :< )

Tagi ktore nie potrzebuja systemu kolorow
- Zajecie 1 miejsca w jednej z pozostalych kategorii ksiegi skynessa
➁ Zajecie 2 miejsca w jednej z pozostalych kategorii ksiegi skynessa
➂ Zajecie 3 miejsca w jednej z pozostalych kategorii ksiegi skynessa

Ꜽ / Zamiennik na tag Artysty 

Poki co to bedzie tyle, nie mam weny na nowe tagi aktualnie a chcialem moje przemyslenia przekazac. Kazda z wybranych ikonek dziala na chacie w minecrafcie. Prosilbym o nie zamykanie tematu bo moze wrzuce jakies propozycje na nowe tagi  przez nastepne pare dni.

@Krynio @Kociamba @Monokumka @NulllPointer
1 użytkownik lubi posta fAqus: fantasmagorie
"Zajecie 1 miejsca w jednej z pozostalych kategorii ksiegi skynessa"
Nie rozumiem tego za bardzo, obecne TAGi dotyczace rekordow dzialaja wlasnie w ten sposob, ze jesli widniejesz gdzies w rekordach to dostajesz TAG w zaleznosci od tego, czy widniejesz na 1, 2, czy 3 miejscu.

Jak rozumiem tagi z systemem kolorów maja byc wlasnie w ten sposob, ze w jakis przedzialach otrzymuje sie odpowiedani tag? Takie tagi proponowales juz i niestety nie sa w tym momencie mozliwe do zrealizowania.
@Krynio przez limitowany wybor tych tagow podpialem inne rodzaje tagow pod te powiedzmy najwazniejsze kategorie ktore wprowadzaja najwiecej rywalizacji czyli poziomy prac i poziomy wyspy. Jako ze do reszty trudno jest podpiac jakis konkret tag to stwierdzilem ze taki system 1,2,3 moglby zadzialac.

Chodzi glownie o to zeby bylo wiadomo kto jest tym TOP1 w pracach i wyspach bo na to gracze beda zwracac najwieksza uwage.
Całkiem spoko pomysł z tymi kolorkami.
1 użytkownik lubi posta Kedziorix: fAqus
A ja bym proponował tagi sprowadzić do poziomu zdobywania achivementów. W mojej wizji to wygląda tak:
Masz okienko podobne do bonusu i tam masz zadania typu "wykop 1000 bloków drewna dębowego" a w nagrodę dostaniemy TAG z TYŁU nicku i na tabie DRWAL I
Na DRWAL II trzeba by było wydobyć już 2000 drewna ale brzozowego. I tak dalej by to się skalowało. Fajnie by było dostawać za wykonanie takich achivementów jeszcze jakieś unikalne główki niedostępne do wylosowania.
To by rozwinęło trochę system questów, który jest zwyczajnie trochę krótki.
@Maximus99LBN już proponowałem podobny system bazujący na zbieraniu statystyk z kopania itp i nie przeszło, najpewniej przez obciążanie serwera zbieraniem x ilości statystyk dla x graczy.

http://forum.skyup.pl/showthread.php?tid=2851

System tagów to taki powiedzmy kompromis.
(23 Sty 2020, 11:03)fAqus napisał(a): @Maximus99LBN  już proponowałem podobny system bazujący na zbieraniu statystyk z kopania itp i nie przeszło, najpewniej przez obciążanie serwera zbieraniem x ilości statystyk dla x graczy.

http://forum.skyup.pl/showthread.php?tid=2851

System tagów to taki powiedzmy kompromis.

Hmm wątpię żeby to aż tak obciążało serwer aby nie można było tego wprowadzić. 
Może można by było chociaż spróbować to zrobić, przecież zawsze można usunąć. 
Na paru serwerach survival gdzie gra dużo osób działa Ten DATAPACK Jest on podobno dobry na serwery multiplayer
Jak wspomniałem wcześniej "Takie tagi proponowales juz i niestety nie sa w tym momencie mozliwe do zrealizowania."
Pod "w tym momencie niemożliwe" mam na myśli sektoryzację. Dopóki nie zakończymy etapu dotyczącego pewności pełnego działania synchronizacji pomiędzy poszczególnymi sektorami nie będziemy zajmować się wprowadzaniem rzeczy opartych na statystykach.

Datapacki o których wspomniałeś opierają się na wbudowanych w Minecrafta scoreboardach, których potencjał jest rzeczywiście bardzo duży. Nie mniej jednak są one flatfile, czyli zapisują się w plikach świata, co już samo w sobie dyskfaliwikuje ich użycie w naszym przypadku.

Nie powiedziałem, że rozbudowane TAGi nigdy się nie pojawią. Po prostu nie spodziewajcie się ich w nadchodzącej edycji. System TAGów naturalnie będzie dalej rozwijany, być może także w trakcie trwania edycji.
1 użytkownik lubi posta Krynio: fAqus
Trochę odbiegliśmy od tego co przedstawiałem w tym temacie, nie chodzi mi o rozbudowaniu tego na statystki tylko o podzieleniu tagów na więcej kategorii. Same kategorie ze x miejsce w jakiejkolwiek kategorii nie jest zbytnio nagradzające. @Krynio proszę odnieś się do tego bo wydaje mi się ze całkowicie niezrozumielismy się
Zaproponowałeś ikonke użytą, przypominającą sierp i młot oraz nie do końca widoczną na chacie. Myślę, że jeśli juz wprowadzać do każdego rekordu, to do każdego bez wyjątku. W przyszłości, jak (i jeśli) wprowadzimy system osiągnieć, myślę, że uszczelni on tą dziurę.
2 użytkowników lubi posta Krynio: fAqus, Kedziorix

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości