Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomysł na rozkręcenie serwera Survival
#1
Witam Forumowiczów.
Witam Szanowną Administrację.

Pomysł 1 - PROJEKT MIASTO
Dziś wieczorem, podczas swobodnego grania na naszym wspaniałym serwerze SURVIVAL, padł pomysł ze strony użytkownika REDZIK, by stworzyć wspólnie całym serwerem piękne miasto.

Hola hola, pewnie się zastanawiacie jak całym serwerem i jak miasto. Śpieszę z wyjaśnieniami. Aktualny zamysł wygląda następująco. Zgadujemy się tutaj na forum, jako osoby chętne do współpracy(oczywiście można do nas dołączać w trakcie). Następnie wybieramy idealny dla nas teren, gdzie będziemy chcieli zacząć budowę. Z racji, że to miasto od serwera dla serwera to nie zakładamy tam działki, tylko gramy na dziczy. Każdy daje coś od siebie, jakieś surowce lub plany budynków, ważne by dał i coś do tego włożył. Jeśli chodzi o miasto to mamy ambitny plan wybudowania wioski z domkami, gdzie każdy z Nas będzie mieszkał i się czymś zajmował, jak np. łowienie i sprzedawanie ryb. Prawda, że super? Uśmiech Chcemy tchnąć trochę życia w ten serwer, dlatego inicjujemy taki projekt. Wszystkie materiały załatwimy sobie sami, bo przecież gracze powinni sobie pomagać. Jak skończymy miasto, to chcielibyśmy by powstał na nim Cuboid(Działkę nie na nasz koszt bez limitu osób), by nikt nie zniszczył naszego dzieła, a zarazem stało się po nas pamiątką. Wiemy, że jest możliwość stworzenia działki, ale liczymy na dużą frekwencję, a działki mają pewne ograniczenia ilości członków. Wystarczy tylko sobie wyobrazić, jak to może cudnie wyglądać. Gracze mieszkający obok siebie i każdy czymś się zajmuje. Wewnętrzna ekonomia i współpraca oraz dobra zabawa. Chyba o to chodzi właśnie w naszym Survivalu.Pomysł 2 - Współzawodnictwo

Ostatnio zauważyliśmy, że ludzie przychodzą tu, grają i odchodzą, bo po prostu nie mają co robić. Nie ma ich tu co przyciągnąć i utrzymać. Wychodzimy z inicjatywą, by dodać(nie koniecznie w tej edycji) element rywalizacji podobny do gildii. Będą to minimiasteczka, w których będą mieszkać gracze. Będą przydzielani do miasteczek losowo po przejściu samouczka. W tych miasteczkach będzie można kupować i sprzedawać surowce za wewnętrzną walutę serwera, a tę kasę zamieniać na punkty prestiżu miast lub dokupywanie terenu pod miasto. Cały czas będzie dostępna tabela z ilością punktów miast, a na eventach będzie można zdobyć dodatkowe punkty. Cotygodniowe zestawienia ilości punktów, czy przyznawane co miesięczne nagrody dla mieszkańców miast kopnęły by w tyłek każdego i zachęciły do częstszego grania z nami i nie opuszczania serwera. Taka rywalizacja była by na pewno ciekawym elementem, dotąd niespotykanym na serwerach survival. Jest też możliwość prowadzenia wojen między miastami, robienia wyborów na władcę, czy wygnania mieszkańca z miasta. Taki RolePlay z pewnością byłby oryginalny, ale też wciągający. Z czasem można by dodać npc z questami na spawnie lub cotygodniowe wyzwania. Aktualny system rywalizacji między graczami nie jest zły, ale potrzebne jest coś co przyciągnie graczy na dłużej.
Z poważaniem,
gracze serwera Survival SkyUp.pl
2 użytkowników lubi posta DrakonSilver: Rantures, Bakusieke
Odpowiedz
#2
Pomysł 1 jest spoko jednak nie do końca. 

Skoro ma to się budować na dziczy to nawet gdy ktoś by coś zepsuł to tego pod grief nie można by było podciągnąć więc jakaś specialny teren z działką od admina by był niezbędny.

To rodzi kolejny problem dodawania graczy do chunków i przymusowe oddelegowanie kolejnych osób co by pomagały w rekrutacji osób. 

Aby nie dodawać przypadkowych osób niezbędnym by było stworzyć jakiś temat gdzie można by wysyłać swoje aplikacje do przyjęcia do miasta. 

Skoro miasto to i drogi jakieś muszą być więc to zabiera te parę kratek gdzie można by wybudować domek, dlatego 1 chunk to by było zdecydowanie za mało na jednego gracza.

Pomysł 2 to praktycznie towny, które chyba planują się pojawić na wakacje

Ten survival jest fajny do grania, ale przez tydzień bo potem nie ma co robić. Postaram się w niedługim czasie napisać swoje sugestie
4 użytkowników lubi posta Maximus99LBN: DrakonSilver, fAqus, Kedziorix, Bakusieke
Odpowiedz
#3
Dziękuję za twój feedback. Jeśli chodzi o pomysł 1, to już na samym początku planowaliśmy kilka-kilkanaście chunków. Sami posiadamy działkę 29 chunk i no nam wystarcza na 4 osoby z dużymi domkami. Jeśli dało by się zrobić specjalną strefę z zabezpieczeniem i dostępem dla wybranych i do tego osobny temat, gdzie ludzie by składali podania o dołączenie do nas to my byśmy byli bardzo szczęśliwi. To tylko nasz pomysł, mój i kilku graczy. Nie oczekujemy, że administracja przyjmie go z uśmiechem na ustach oraz, że społeczność będzie wniebowzięta. Chcemy poznać wszystkich opinie jak na razie Uśmiech
2 użytkowników lubi posta DrakonSilver: fAqus, Bakusieke
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości