Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomysł - Levelowanie kilofów (1.16)
Pytanie 
Cześć! Ostatnio tak sobie pomyślałem, że fajnie by było jakby narzędzia się levelowało. Robimy drewniamy kilof, zeby zrobic kamienny potrzebujemy: drewniany kilof, 8sztuk cobbla. 
Złoty: Kamienny kilof, 4złota, 4żelaza
Żelazny: złoty kilof, 4żelaza, 4węgla,
Diax kilof: Żelazny kilof, 6diaxów, 64stone, 1sztabka netherite (obstawiamy wersje 1.16)
Netherite kilof: Diax kilof,  6sztabek netherite, 2diaxy, 5eme

Z innymi itemkami podobnie
Odpowiedz
I jaki to ma mieć sens w przypadku gdy można zrobić kilof normalnym sposobem?
Odpowiedz
Takie fajne urozmaicenie, ze nie robisz od razu perf diax kilofa tylko ulepszasz jeszcze
Odpowiedz
Uważam, że to zbyt duża komplikacja i niepotrzebne zamieszanie, a nie urozmaicenie.
Żeby zrobić od podstaw diax kilof, musiałbyś sobie zapchać połowę ekwipunku potrzebnymi do tego materiałami.
Jeśli już koniecznie utrudniać rozgrywkę, można (tak jak w przypadku hopperów) zmienić receptury z pojedynczych materiałów na bloki. A w przypadku kamiennych narzędzi zamiast cobble np. gładki kamień. Chociaż też uważam, że to by było takie trochę "na siłę".

Co do pomysłu, osobiście jestem na nie.  Język
Odpowiedz
Ogólnie to pomysł nie jest zły tylko by się zrobił z tego trochę RPG.

Można ten temat ugryźć z innej strony i dać ludziom cały set narzędzi drewnianych, które by się ulepszało, (kasą lub jakimiś zadaniami, wyzwaniami albo specjalnymi ulepszaczami, MÓJ FAWORYT: PUNKTAMI ZA WYKONYWANIE WYZWAŃ - JEDNO NARZĘDZIE MAX ULEPSZONE = WSZYSTKIE WYKONANE ZADANIA) narzędzia by się levelowało aż do end game i by były ciutke maciupcie tyci tyci lepsze niż normalnie scraftowane i zenchantowane.

Narzędzia by były przypisane do postaci, chowane tylko do ec, zniszczenie ich albo wyrzucenie by było równe ze stratą ich na całą grę i brakiem możliwości ich odzyskania nawet po zrobieniu nowej wyspy.
1 użytkownik lubi posta Maximus99LBN: Marcin975
Odpowiedz
Moźna by było jeszcze zrobić "Ulepszenia pracy" np. Zostajesz górnikiem i np jak maximus napisal, za zadanie mozesz dostac lepszy kilof. 
I możesz mieć tylko jedną taką prace do ulepszania. 
Takie troche Rpg bedzie
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości